Druga porażka seniorów

K.S. Kotwica Korczyna – Płomień Zmiennica 2:5 (0:2)

Gole: Dawid Kuliga 69′, Radosław Stasik 78′ – Rafał Hebda 30′, Rafał Dziedzic 41′, Jarosław Prajsnar 50′, Jarosław Prajsnar 53′, Rafał Dziedzic 85′

Kotwica: Piotr Paczosa – Dawid Lenart(46′ Kacper Białogłowicz), Paweł Urbanek(67′ Jakub Wanat), Michał Wulw, Marcin Rymarz – Franciszek Jasiewicz, Maciej Gorzynik, Wiktor Czajka, Dawid Kuliga(85′ Rafał Szczur) – Tobiasz Pasterkiewicz(60′ Wiktor Wajda), Dawid Zych(42′ Radosław Stasik)

Płomień: Zbigniew Węgrzyn – Marek Prajsnar(75′ Kamil Wąchała), Marcin Kaczkowski, Kacper Jurkiewicz, Piotr Duduś – Rafał Hebda, Rafał Dziedzic, Krystian Pelczar, Przemysław Boczar – Szymon Dembiczak(60′ Hubert Zubel), Jarosław Prajsnar(65′ Sebastian Płonka)

Nie najlepiej weszła nasza drużyna seniorów w nowy sezon bo po raz drugi w meczu u siebie przegrywamy wysoko tym razem z ekipą Płomień Zmiennica. Na dodatek kontuzji w tym meczu nabawili się Dawid Zych, Dawid Lenart i Paweł Urbanek. Już w 15′ spotkania groźny strzał nad poprzeczką bramki Paczosy oddał Boczar a pięć minut później Prajsner w ten sam sposób próbował zaskoczyć naszego bramkarza. W 23′ składna akcja gości którą przerywa w ostatnim momencie Urbanek wybijając piłkę na rzut rożny. W 30′ nie mamy już tyle szczęścia a wynik spotkania otwiera Hebda zdobywając bramkę dla swojego zespołu. Drużyna ze Zmiennicy rozochocona obrotem sytuacji raz za razem stwarzała sobie kolejne sytuacje niestety przy udziale naszych zawodników którzy nie zdołali wyprowadzić niekiedy piłki ze swojej połowy boiska. W 35′ kompletnie niepilnowany strzelec bramki na nasze szczęście przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką a dwie minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Pelczar a jego strzał nieznacznie przeleciał obok lewego słupka bramki chronionej przez Paczosę. Jeszcze w 39′ popularnemu Kani udaje się wyjść obronną ręką w sytuacji sam na sam z Dziedzicem ale już w kolejnej zostaje pokonany przez tego samego zawodnika. Tak więc do przerwy przegrywamy 2:0 ale martwi również fakt że przez 45 minut nasi zawodnicy nie stworzyli sobie żadnej sytuacji. Po przerwie obraz gry nic się nie zmienił czego efektem najpierw w 50′ było podwyższenie wyniku na 0:3 przez grającego trenera Jarosława Prajsnara a następnie oko w oko z naszym bramkarzem któremu z pomocą pośpieszył Wulw ostatecznie broniąc strzał aktywnego Pelczara i w końcu w 53′ kolejną bramkę zdobył Prajsnar. W 66′ chyba jedna z pierwszych sytuacji naszego zespołu a strzał obok słupka bramki gości oddał Stasik. Kilka minut później zdobywamy bramkę honorową a strzelcem Dawid Kuliga. W 78′ udaje nam się jeszcze zdobyć drugą bramkę której autorem był Stasik a w 82 w porzeczkę uderza Białogłowicz oddając strzał z główki. W 85′ wynik końcowy ustala Dziedzic zdobywając bramkę dla drużyny ze Zmiennicy.