Seniorzy powalczyli

K.S. Kotwica Korczyna – LKS Iwonka Iwonicz 3:3 (2:1)

Gole: (16′) Paweł Urbanek, (19′) Radosław Stasik, (58′) Radosław Stasik – (20′) Oskar Bączek, (51′) Marcin Kenar, (73′) Bartłomiej Zarzycki

Kotwica: Piotr Paczosa – Mateusz Zych (76′ Kamil Furtek), Maciej Gorzynik, Dawid Lenart, Marcin Rymarz – Wiktor Czajka (87′ Rafał Szczur), Paweł Urbanek, Dawid Zych, Franciszek Jasiewicz(ż) – Marcin Zych (89′ Mariusz Rozpara), Radosław Stasik

Iwonka: Witold Koza – Oskar Bączek, Bartłomiej Rajchel(ż), Jan Szajna (68′ Jakub Krupa), Mateusz Głód – Marcin Nycz(ż), Łukasz Rajchel(ż), Bartłomiej Rogowski (60′ Bartłomiej Zarzycki), Marcin Kenar(ż) – Jakub Socha, Jakub Zima

Do 6 kolejki musieliśmy poczekać na zdobycie punktu przez seniorów naszego klubu którzy w trudnych warunkach na grząskim boisku urwali oczko liderowi z Iwonicza a przy odrobinie szczęścia mogliśmy zgarnąć całą pulę.

Już w 8′ spotkania dobry strzał na bramkę gości oddał Czajka lecz bramkarz nie dał się zaskoczyć a w odpowiedzi Zima przetestował Paczosę który piłkę sparował na rzut rożny. Tym razem nasi zawodnicy dobrze weszli w mecz co było widoczne w kolejnych minutach. W 11′ mocny strzał z rzutu wolnego z okolicy 20 metra Urbanka, Koza wybił na róg a cztery minuty później Dawid Zych hukną na bramkę jednak i tym razem górą był bramkarz Iwonki.

Szczęście dopisało naszym w 16′ bo do kolejnego rzutu wolnego podszedł Urbanek a jego strzał odbity po drodze od jednego z zawodników gości wpadł w końcu do siatki. Z takiego obrotu sytuacji nie bardzo byli zadowoleni przyjezdni a nasi zawodnicy postanowili pójść za ciosem i po kolejnych trzech minutach mieliśmy już 2:0 a strzelcem bramki został Stasik który przytomnie dobił kolejne uderzenie Zycha. Po wznowieniu gry następną dobrą interwencją wykazał się nasz bramkarz który czujnie wybronił strzał Rogowskiego ale w kolejnej okazji musiał on uznać wyższość Bączka który pokonał go precyzyjnym strzałem po ziemi w długi róg bramki. Koniec pierwszej odsłony należał do naszej drużyny a przed szansami stanęli Czajka lecz jego strzał był zbyt lekki żeby zaskoczył bramkarza Iwonki a w 44′ w dogodnej sytuacji znalazł się aktywny tego dnia Stasik ale nie zdołał on pokonać Kozy.

Po przerwie od mocnego uderzenia rozpoczęli przyjezdni bo najpierw „Kania” instynktownie obronił strzał Sochy a dobitka wylądowała na poprzeczce jego bramki. W odpowiedzi ponownie Stasik oddał strzał z główki ale piłka przeszła obok słupka bramki. Wymiana „ciosów” przyniosła powodzenie gościom w 51′ kiedy to Kenar pokonał naszego bramkarza strzałem po ziemi.

Po stracie bramki bardzo dobrze zareagowali nasi zawodnicy którzy nie podłamali się i od razu chcieli ponownie wyjść na prowadzenie. Udało się to w 58′ kiedy to na raty swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Radosław Stasik. Cztery minuty później oko w oko z bramkarzem gości stanął Dawid Zych ale przegrał pojedynek a piłka wyszła na rzut rożny natomiast w odpowiedzi Paczosa wykazał się najwyższym kunsztem bramkarskim kapitalnie broniąc strzał Zimy. Kolejną szansę na podwyższenie wyniku w 69′ miał nasz kapitan lecz jego mocny strzał przeleciał nad bramką gości z Iwonicza.

Na siedemnaście minut przed końcem meczu duże zamieszanie pod naszą bramką wykorzystał Zarzycki który najlepiej odnalazł się w sytuacji i doprowadził do wyrównania. Piłka meczowa należała do zawodników gości ponieważ w 90′ Paczosa pewnie wybronił strzał zdobywcy wyrównującej bramki Zarzyckiego i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przygotowanych przez portal terazKrosno.pl https://www.terazkrosno.pl/wiadomosci/13568-sensacja-w-korczynie-kotwica-urwala-punkty-iwonce-iwonicz