Ważne punkty!!!

K.S. Kotwica Korczyna – LKS Szarotka Uherce 6:0 (4:0)

Bramki: Dawid Cieplik (6′, 61′), Wiktor Czajka (24′, 35′), Dawid Zych (26′), Marcin Balawajder (89′)

Kotwica: Przemysław Mularz – Maciej Abratowski (ż), Tomasz Janusz, Maciej Gorzynik, Grzegorz Puk – Wiktor Czajka, Dawid Surmacz, Konrad Urbanek (ż), Dawid Cieplik (70′ Wiktor Wajda) – Dawid Zych (77′ Kacper Białogłowicz), Marcin Balawajder

Szarotka: Marcel Solon, Piotr Jaremczuk (85′ Miłosz Dobrowolski),Tomasz Hańczyk,Dominik Podgórski (46′ Kamil Kędzior), Kamil Nestorowicz,Gabriele Fezza (65′ Dominik Rachwał), Maciej Kuzicki, Piotr Spaliński, Kacper Jaremczuk, Daniel Chlebicki, Gracjan Solarski (ż).

Bardzo dobrze rozpoczął się niedzielny pojedynek z Szarotką gdyż już w 6′ spotkania na listę strzelców wpisał się Dawid Cieplik który na spokoju wykończył indywidualnie swoją akcję. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać bo po wznowieniu dobrą interwencją wykazał się Przemysław Mularz broniąc strzał po dalekim wrzucie z autu na wysokości pola karnego. W 10′ składna i szybka kontra naszego zespołu skończyła się przegranym pojedynkiem Dawida Zycha z bramkarzem gości a osiem minut później „rutynowany” Maciej Kuzicki przetestował naszego bramkarza mocnym strzałem z 20 metra. Od tego momentu zawodnicy z Uherzec mocniej przycisnęli chcąc doprowadzić do remisu jednak w 24′ piękny strzał z prawej strony pola karnego oddał Wiktor Czajka zdobywając bramkę dla naszego zespołu a dwie minuty później kapitan naszego zespołu Dawid Zych podwyższa wynik spotkania. W tym okresie meczu przewaga naszej drużyny była już znacznie widoczna a udokumentowaniem tego w 35′ było zdobycie drugiego gola w meczu przez utalentowanego naszego juniora Wiktora Czajki. W 37′ precyzyjny strzał Dawida Surmacza na rzut rożny wybił bramkarz gości a następnie w 40′ mocne uderzenie nad poprzeczką bramki Mularza oddał Piotr Spaliński. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy mieliśmy jeszcze dwie szanse na podwyższenie wyniku bo najpierw bardzo aktywny Czajka strzałem z „woleja” próbował zaskoczyć bramkarza gości a następnie Solon obronił strzał Marcin Balawajdra i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 4:0 dla naszego zespołu. Po przerwie drużyna Szarotki pogodzona chyba z porażką nie stworzyła już sobie okazji do zdobycia gola a nasi nie forsując tempa w upalne niedzielne popołudnie spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. W 55′ na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Gorzynik lecz piłka jeszcze przeleciała obok słupka bramki gości ale już w 61′ bramkę zdobył Cieplik który drugi raz w tym meczu wzorowo wykończył akcję naszego zespołu. Wynik ustalił niezawodny w ostatnich meczach Marcin Balawajder w 89 minucie spotkania. Nieprawdopodobnie ważny komplet punktów pozostaje w Korczynie!!!

W przerwie meczu wśród kibiców-właścicieli wejściówek na to spotkanie tradycyjnie przy Szeptyckiego zostały rozlosowane upominki ufundowane przez firmy zaprzyjaźnione z „Kotwą” i tym razem były to : PIZZERIA PETARDA, BONUS, DACH SYSTEM oraz QGUAR. Serdecznie dziękujemy!!!